Samsung gitgide güç kazanmaya devam ediyor. Şu sıralar akıllı saat trend’te olduğu için Samsung da bir girişimcilik yoluna girmiş. Bizlerde sizler için yeni akıllı saati Gear S’i test ettik.

Tizen işletim sistemine sahip 3G bağlantısına da destekleyen bu Gear S’i biraz da yakından inceleyelim.

Gear S, Gear serisinin devamı niteliğinde düşünebiliriz. Üzerinde büyükçe bir ekran bulunduran Gear S, kavisli ekranı ile bileğinizi kolay şekilde kavrayabiliyor. Tasarımı konusunda kavisli ve metalik özelliği ile göze gerçekten hoş göründüğünü söyleyebiliriz.  Super AMOLED ekranına sahip ve 2 inç boyuta sahiptir.

İçerisinde Nano-Sim kartı bölümü bulunduran Gear S suya karşı da dayanıklı yapıda. Hatta saatinizi duşa girerken bile çıkartmayabilirsiniz.  Ancak saatlerce suya karşı dayanıklı olduğunu söyleyemeyiz. Max 30 dk boyunca dayanabileceği de söylemek isteriz. Sim kart yuvasının hemen yanında kalp ritminizi ölçmeye yarayan kalp ritim sensörü bulunuyor ve yanında ise saatinizi şarj etmek için giriş bulunuyor. Ancak şarj için kutunun içerisinde bulunan şarj cihazını kullanmanız gerekiyor. Durum öyle ki cep telefonu şarjı taşıdığımız gibi saat için de taşıyacağımız anlamına geliyor.

Üzerinde bulunan Sim kart sayesinde bir cep telefonu görevi de görebiliyor. Hoparlör ve mikrofon barındıran bu saat telefon görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Ancak sesi dışarı verdiği için bluetooth kulaklık setini de tercih edeceğinizi düşünüyoruz. Cihazın ses kalitesi testimiz boyunca oldukça iyi göründü. Bu da temiz bir arama yapabileceğiniz anlamına geliyor.

Sadece arama yapmakla da kalmıyorsunuz aynı zamanda SMS de göndermeniz mümkün kılınmış. İnternetiniz varsa sosyal hesaplarınızı bile kullanmanızı izin veriyor. Fakat sanal klavye barındıran Gear S’in klavyesine alışmanız biraz alacak gibi görünüyor. Gear S’e uygulama yükleyebilmek için öncelikle Samsung Gear uygulamasını indirmeniz gerekiyor ve bu uygulama üzerinden diğer uygulamaları indirebiliyorsunuz. Fakat Gear S, sadece Android 4.3 üzeri Samsung cep telefonlarıyla uyumlu olduğunu söyleyelim. Bu yüzden kullanıcı kitlesini daraltıyor.

Samsung Gear S

S Healt, Email, Weather, Music Player, S Voice gibi uygulamaları kullanabileceğiniz gibi Facebook ve Twitter uygulamalarını da kullanabilirsiniz. Navigasyon özelliği de çok hoş olmuş. 3G, Wifi ve Bluetooth desteği birçok teknoloji bu saatte kullanabiliyorsunuz.

S Healt uygulaması ise adım sayar, kalp ritim ölçer, uyku takipleyicisi, UV sensörü gbi birçok fonksiyonu bulunduruyor.

Pil ömrü

Gear S, 300 mAh’lik bir bataryaya sahiptir. Bu da normal kullanımda 2 gün şarjının gitmesi anlamına geliyor. Tabi ki telefon görüşmesi, müzik çalar, 3G, Wifi gibi fonksiyonlarında çokça kullanılması akıllı telefonlarda olduğu gibi bu sürenin azaldığını söyleyebiliriz.

Sonuç

Samsung Gear S’i 1100 TL civarı bir fiyatla satın alabilirsiniz. Tasarımı kullanışı oldukça güzel olan bu akıllı saat ile fitness alanında bile oldukça ön plana çıkacağa benziyor. Kavisli ekranı, UV sensörü, kalp ritim sensörü ile bu akıllı saat herkes tarafından beğenileceğini umuyoruz. En güzel yanı ise bir cep telefonu gibi kullanabileceğinizi hayal edin.

 

Özellikleri


Sümeyra Akbıyık

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir