Bugünkü incelememiz Asus Strix ailesinden Asus Strix DSP ürününü ele alacağız.

Baykuş simgesiyle karşımıza çıkan Asus Strix ailesi, Strix DSP kulaklığını oldukça göz alıcı bir ürün olarak karşımıza çıkardı. Her iki yanında baykuş simgesini rahatça görebiliyorsunuz. Bu kulaklık ile mikrofon sayesinde daha rahat edebileceğinizi umuyoruz.

Tasarımının çok büyük olması onun hitap edeceği kesimi kısıtlıyor diyebiliriz. Ancak şu da var ki kafa bandı, kulaklık yastıkları acısından oldukça rahat. Ancak kafa bandı esnememektir.

Bu kulaklığı diğerlerinden özel yapan şey ise elbette ki sadece baykuş gözlere sahip olması değil. Yanında gelen USB ses istasyonu ile USB bağlantısıyla çalışabilen ses istasyonu da onu mükemmel kılıyor.  Bu ses istasyonuna hem ses sisteminizi hem de kulaklığınızı bağlayabiliyorsunuz. Ayrıca ikisi arasında geçiş sistemini ise tek bir tuşla halledebiliyorsunuz.

İçerik

USB ses istasyonunda çeşitli ses seçenekleri de bulunuyor. Dolby Headphone ve Dolby Pro Logic IIx teknolojileriyle birlikte olan kulaklıkta oyunculara ses bazında mükemmel modlar sunuyor. Sorround seçeneği ile çevresel derinlik katılabilir, AMP ile sinyal gücü arttırabilirsiniz. MIC seçeneği ile de mikrofonunuzu aktif hale getirebilirsiniz. Speakers ile kulaklık ve hoparlör arasında ses dağıtımı yapabilirsiniz.

Yakın görünüş

Strix DSP de dört farklı modda oyun profili sunuluyor. Böylece oyun severleri oyun türüne göre bir atmosfere sokmayı başarıyor.

Strix DSP aynı zamanda playStation 4 ile de uyumlu bir kulaklıktır. Sadece PC de kullanmanız gerekmiyor. Mobil tarafında da kullanılabilir ama tasarımı pek tercih edilmeyeceğini gösteriyor.

Asus Strix DSP ile müzik de dinleyebilirsiniz ama bu kulaklık tam oyun severlere göre tasarlanmış durumda. Sadece müzik dinlemek için kullanmayı düşünüyorsanız pek memnun kalacağınızı düşünmüyoruz.

Asus Strix DSP ile diğer önemli bir nokta ise ENC (Çevresel Gürültü Engelleme) özelliğine sahip olmasıdır. Bu özelliği ise USB ses istasyonunda bulunan aktif / pasif seçeneği ile yapabilirsiniz.

Sonuç olarak Asus Strix DSP, oyuncular için ilgi çekebilecek bir türden bir kulaklıktır. Özel modları ile özelleşerek oyun atmosferine katılmanızı sağlıyor. Ancak bu ürünün büyük olduğunu da tekrardan belirtmemizde fayda olduğunu düşünüyoruz.

Özellikleri

Kategoriler: İncelemeler

Sümeyra Akbıyık

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir