HTML5 etiketlerinden yeni gelen nav etiketine değinelim. nav etiketi gezinti(navigasyon) linklerinin bulunduğu bölümü tanımlar. Fakat sayfadaki bütün linkler aklınıza gelmesin. Önceden el ile div’ler oluşturarak sayfamızın bir kenarına menü şeklinde navigasyon yani gezinti bölmesini yapardık. HTML 5 ile şimdi bu gezinti bölmesini nav etiketi ile daha iyi şekilde yapabiliyoruz. Nav etiketi sizi div’lerin karmaşasından kurtarırmış olur.

Gezinti bölmemizin eski kullanımı;

HTML5 ile nav etiketinin kullanımı;

Nav etiketine dileğiniz CSS kodlarıyla müdahale edebilir daha görsel hala getirebilirsiniz. Örnek bir CSS kodu aşağıda verilmiştir.

Written by Sümeyra Akbıyık
hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

  2 yorum

 1. mehmet Ekim 21, 2015 at 8:24 pm Cevapla

  meraba sümeyra hanım sql ve html derslerini öğrenmek istiyoırum nasıl yardımcı ola bilirmisiniz bana çok ihtiyacım var derslerinizi okudum fakat nasıl desem az biraz anladım daha fazla anlaya bilmek için ne yapa bilirim bi tavsiyeniz var mı biraz yardımcı olursanız çok sevinirim şimdiden teşekürler 🙂

  • Sümeyra Akbıyık Kasım 16, 2015 at 10:29 am Cevapla

   Merhaba Mehmet bey,
   Size geç cevap verdiğim için kusura bakmayın. Bir kaç aksaklıktan dolayı blogumu bırakmıştım. Fark ederseniz SQL dersleri baştan sona bitirilmiştir. Fakat html derslerimiz bitmedi. Bu yüzden html adına anlamamanız gayet normal. SQL de kendinizi geliştirmek için videolar izleyebilirsiniz. Yada oturup sorgu yazarsanız veya bildiğiniz birden proje yapmak yararınıza olacaktır. SQL için daha fazla makale yazabiliriz tabiki daha sonraki işlemlerde. Ayrıca derinlemesine öğrenmek istiyorsanız ingilizce bildiğiniz varsa Microsoft’un kaynakları olabilir.

Leave a Comment