Bildiğiniz gibi Microsoft geliştiricilere her zaman öncelik tanımıştır. Dreamspark kartta üniversite öğrencilerine tanınmış orijinal Microsoft yazılımlarını edinebileceğiniz ayrıcalıklı bir karttır. Neden ayrıcalıklı derseniz içeriği oldukça zengindir ve bu yazılımları 1 yıl süreyle lisanslı olarak kullanabileceğiniz için diyebilirim. Bu kart olmadan da eğer öğrenci iseniz ve .edu uzantılı okulun mail adresi varsa da bu ayrıcalıktan yararlanabilirsiniz. Dreamspark kartı nasıl temin edebilirim sorusuna gelince de bizim gibi MSP(Microsoft Student Partners) kişileriyle irtibat kurup temin edilmesi için uğraşacaklarını düşünüyorum ya da Microsoft adı altında düzenlenen binlerce etkinliklerin birine katılıp da temin edebilirsiniz. Bu kartın aktifliği için öncelikle Dreamspark kartın kendi web sitesine gidelim. Buraya tıklayarak karşınızda bulunan sayfanın üst menü kısmından student kısmına tıklayalım. Aşağıdaki resimde yer alan sign-in butonuyla Microsoft hesabınızla giriş yaptınız.

dreamspark

Ardından sizin Microsoft hesabına girdiğiniz bilgileri kullanarak kendini tamamlayan harika bir sayfa karşılıyor olacaktır. Aynı zamanda sizin bu hesabınızın Dreamspark.com için kaydınızın bulunmadığını dile getiriyor.

Bildiğiniz gibi Microsoft hesabınızla giriş yaptığınız halde olmuyorsa yeni bir Microsoft hesabıyla hesap açmak en doğru karar olacaktır.

account

Burada tercih dilinizi ve country/Region seçiminizi seçtikten sonra Microsoft tarafından bilgilendirme mailleri isteyip istemediğinizi onaylamak istiyor. Sonra Continue to verify diyerek bir sonraki adıma geçiyoruz.

account 1

Sonra sizi aşağıdaki gibi bir ekran karşılıyor olacaktır. Burada biz .edu adresi yerine dreamspark kart kodunu girerek üye olacağımız için I was issued a verification code seçeneğini seçerek devam edelim.

code girme

Size verilen dreamspark kartın arka yüzünde yer alan 25 karakterli kodunuzu giriniz ve verify diyerek onaylandığını bekleyiniz. Aşağıdaki gibi başarılı olduğunu gösteren bir ekran çıkıyorsa artık dreamspark kart üyeliğiniz başlamış demektir. E haydi müthiş ücretsiz yazılımlar seni bekliyor.

tebrikler


Sümeyra Akbıyık

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir