Yazıcılar dünyası teknolojide en ağır ilerleyen alan diyebiliriz. Şimdiye kadar onları gürültülü veya gürültüsüz çalışması sebebiyle belki de baskı kalitesiyle seçimler yaparak bir yazıcı almaya karar vermişizdir. Kartuşların maliyetinin yüksek oluşu, kafa temizliği vs sorunları hala kullanıcıların kafasında bir soru işareti. Bugünkü ürünümüz Deskjest  kullanıcılara ne gibi yarar sağlıyor hep birlikte inceleyelim.

HP Deskjet 4515 modeli hem yazıcı, baskı hem de kopyalama ve tarama işlevlerini yapabiliyor. Yani Deskjest ile fotoğraflarınızın baskısını alabilirsiniz.

Fiziksel Özellikleri

Fiziksel Özellikleri

Karşımıza siyah modeliyle çıkan Deskjest 4515, standart boyutlara sahip. Ön yüzünde dokunmatik bir ekranı ve hemen yanında yer alan SD kart girişini görüyoruz. USB yoluyla kolayca yazıcınıza bağlanabilir ve hızlı şekilde kullanıma hazır olabilir.

Deskjest 4515 de orta kapağını kaldırıldığı zaman kartuşlara erişebilirsiniz. Kartuşların değişlerimi oldukça kolaydır. Hiçbir şekilde zorlanacağınızı düşünmüyoruz. Bu kapağı açınca kartuşlar otomatik olarak orta kısma gelebiliyor ve yenisini kolayca takabiliyorsunuz. Yeni bir kartuş takıldıktan sonra hemen kullanıma hazır hale gelebiliyor. Fakat bazı kullanıcıların kartuşları değiştirdikten sonra yeni kartuşu tanıması biraz almış söylentilerini de duymaktayız. Bu durumda aynı işlemleri tekrarlamak zorunda kalabilirsiniz.

Baskı kalitesi

Deskjest 4515’in performans değerlendirmesine gelecek olursak, öncelikle fotoğraf baskısı almaya çalıştık. Fotoğrafın kalitesi, renk doygunluğu, sessiz oluşu oldukça beğenimizi kazandı. Hem fotoğraf baskısında hem de normal yazdırma da oldukça sessiz ve hızlı çalışması kendisini diğerlerinden bir adım öne atmış durumda.

Deskjest 4515, kablosuz bağlantı desteği de veriyor. Wi-Fi üzerinden bağlanabilen cihaz, ağ üzerinden kullanım imkanı da sunuyor. Tüm bunların yanında HP Printer Control uygulamasıyla tablet veya telefonlarınızdan edeceğiniz müdahale ile kullanıma hazır hale gelebiliyor.

Daha önceden dokunmatik bir ekrana sahip olduğunu söylemişken bu kısma da değinelim. Dokunmatik ekran sayesinde yazıcıyla ilgili tüm işlemlerinizi bu ekranda yapabilirsiniz. Ancak bazen dokunmatik ekran algılayamıyor. Bunun için ekrana daha fazla bastırmanız gerekebilir.

baskı kalitesi

Deskjest’in kutu içeriğine bakınca birer adet renkli ve siyah kartuşun olması göze çarpıyor. Elbette ki kartuş fiyatları kullanıcıları her ne kadar düşündürse de alternatifler mutlaka var. HP Deskjest 4515 ürününde fotoğraf baskı kalitesini ön plana çıkarmayı amaçlamış. Bunun için içinden çıkan kartuşlar oldukça iyi seviyede baskı yapabiliyor.

Son olarak Deskjest 4515, kolay, hızlı ve baskı kalitesi yönünden oldukça beğenimizi kazanmış durumda. Baskı, kopyalama, tarama işlemlerinin hepsini bu üründe yapabilmenize imkan sağlıyor. Şu anda piyasa değeri 378 TL civarında olan Deskjest 4515 fotoğraf baskı kalitesi yönünden değerini bizce hak ediyor.

Özetle

Özellikleri


Sümeyra Akbıyık

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir