Mouse oyuncular için ne kadar önemli bir aksesuar olduğunu hepimiz biliyoruz. Bu yüzden oyuncular için dikkatimizi çeken Inca’nın IMG-307 Lazer Gaming Mouse‘unu test ediyoruz. Oyuncular Mouse seçerken sadece onun görselliğine bakmıyor aynı zamanda işlevselliğine ve fonksiyonelliğine hatta daha da ileri gidersek onun ışıklandırmasına bakıyorlar.

Oyuncuları düşünerek tasarlanmış olan bu Inca IMG-307 Lazer Gaming Mouse eli tamamen kavrayabiliyor. Parmaklarınızın çok edebileceğini düşünüyoruz. Aynı zamanda farenin yapımında alt tarafında bulunan metalik malzeme ve çevresinde bolca bulunan tuşlarla programlanabiliyor. Diğerlerinden biraz daha farklı olduğunu da söylemek istiyorum. Çünkü ağırlığı bile değişebiliyor.

Farede 13 adet programlanabilir tuş bulunuyor. 8’i farenin üst kısmında iken 5’i ise yan tarafında bulunuyor. Tuşlara erişim ve kullanımı oldukça kolaydır. Bu tuşları kutunun içinden çıkan yazılım ile her bir tuşa ilgili fonksiyonu atayabilirsiniz. Bu yazılım Türkçe dil desteği de vermesi çok iyi olmuş durumda.

Inca Lazer Gaming Mouse’un tasarımı oldukça iyi görünüyor hatta öyleki dikkat çeken bir ışıklandırma bile mevcuttur. Renklerini yazılımla yine değiştirebileceğinizi söylemek isteriz. Farenin DPI kısmını oyun içinde bile ayarlayabiliyorsunuz ve 16400‘e kadar değişebiliyor.

Lazer Gaming Mouse’un değiştirilebilir ağırlığının olduğunu söylemiştik. 182 gram ağırlığında bulunan Mouse 20 gram daha arttırmaya olanak sağlıyor. Hafif bir Mouse tercih ederseniz bu 20 gram ağırlığı çıkartmalısınız ama onu saklamak için ayrı bir kutu koyulmamış. Diğer ilginç bir yanı da size mousepad ile geldiğini söylemek isteriz. Mouse’a biraz daha yakından bakacak olursak kırılmalara karşı olan bir kablosu da dikkat çekiyor. Böylece daha uzun müddet dayanabilir.

Özellikleri


Sümeyra Akbıyık

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir