Ağ çözümleri için piyasada her ne kadar çok fazla ürün bulunsa da bugünkü konumuz Netis WF2416’ı tanıtmak olacaktır. Özellikle Netis WF2416’yı gezgin kullanıcıların tercih edeceğini düşünüyoruz. Çünkü o cebinze sığabilecek kadar küçük gittiğiniz her yere beraberinde götürebileceğiniz bir ürün. Bu tip ürünün size en büyük avantajı boyutu ve kullanım kolaylıklarını oluşturuyor.

WF2416 da oldukça kolay kullanılabilir bir yapıda. Adaptöre birazcık yakından bakacak olursak tasarımında hemen alt kısmında LAN portu yer alıyor. Hemen onun yanında bir anahtar görmekteyiz. Bu anahtarı kullanarak adaptörün kullanım şeklini belirleyebiliyorsunuz.

Netis WF2416, mobil router ve menzil genişletici olarak kullanılabiliyor. WPS butonu bulunduran cihaz ile router’ınızla eşleştirebilirsiniz.

Netis WF2416, 802.11 b/g/n kablosuz standartlarını destekliyor. 2.4 GHz bandı destekleyen cihaz 150 Mbps seviyesinde transfer yapabiliyor. Tek bant frekans desteği bulunduruyor. Çok hızlı şekilde transfer yapması performans açısından oldukça iyi ve hayat kurtarıcı diyebiliriz. Kolay kullanımı, performansı, size sunduğu özellikleri ile cihaz gayet iyi durumda.

Güvenlik kısmına gelecek olursa 64/128 bit WEP ve WPA2-PSK gibi kablosuz güvenlik önlemleri bulunuyor. Böylece içiniz rahat olsun.

Sonuç olarak cihaz da bir de 4 dBi anten de bulunduğunu belirtelim. Ama cihazda USB portu arıyorsanız maalesef bunun gibi olan diğer cihazları düşünmek zorundasınız. Bu cihazda USB portu bulunmamaktadır. Netis WF2416 ile kablolu ağı kablosuza dönüştürebilirsiniz ve menzil genişletebilirsiniz. 150 Mbps’e kadar hız sağlayan adaptör ile hayatınızı kolaylaştırın. Fiyatı ise şu anlık 80-90 TL civarında.

Özellikleri

Kategoriler: İncelemeler

Sümeyra Akbıyık

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir