SQL

SQL Ders28- Bağlantı Cümlesi Hatası

Bugünkü konumuz SQL veri tabanında bir probleme çözüm getireceğiz. Eğer veri tabanınıza bağlantı yaparken Server adınınız SUMEYRAPC\Sumeyra gibi şeklindeyse yani orada slash(\) işareti kullanılıyorsa normal şeklide bir yazılımdan veri tabanınıza bağlanmak istediğinizde hata verir.

"Data Source=.; Initial Catalog=veritabani_adi; Integrated Security=True";

Şeklindeki bağlantı cümlesiyle bağlanılmıyorsa bu cümleninin başına @ işaretini koyun. Nokta (.) yerine de kendi server isminizi yazınız.

Normalde Data Source=. dediğimiz zaman bu proje her PC de çalışabilir o yüzden bağlanırken server adını yazmıyorduk. Sizin server adınızda kullanılmış olan \ işareti yüzünden bağlantı cümlemizi şu şekline getiriniz.

SqlConnection baglan = new SqlConnection();
baglan.ConnectionString = @"Data Source= SUMEYRAPC\Sumeyra;Initial Catalog=veritabanı_adi; Integrated Security=True";
baglan.Open();

Bu bağlantı cümleniz ile bağlantınızı başarılı bir şekilde kurabilirsiniz.

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

3 Yorum

  • Egypt

    To follow up on the update of this topic on your web page and would wish to let you know simply how much I treasured the time you took to generate this handy post. In the post, you spoke of how to delniitefy handle this issue with all comfort. It would be my pleasure to collect some more tips from your web site and come as much as offer people what I learned from you. Thank you for your usual good effort.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir