Bir önceki yazımda azure da wordpress nasıl kurulur buna değinmiştim. Şimdi de azure’a hazır wordpress sitenizi nasıl entegre edilir buna değinelim.
Hali hazırda olan wordpress sitenize giriş yapın.Araçlar kısmından dışa aktar seçeneğini seçin ve karşınıza şöyle bir sayfa çıkacaktır. Siz buradan dışa aktar seçeneğini seçin.

28

29

 

Ardından size nelerin dışa aktarılacağı ile ilgili bir kaç seçenek sunuluyor. Siz bunlardan tüm içerik seçeneğini seçin ve aktarım dosyasını indir butonuna basın.

30

 

Artık wordpressiniz xml şeklinde dosyaya kaydedilmiştir. Yeni açtığınız azure daki wordpress sitenize gelin burada dışa aktar dediğiniz dosyayı içe aktar diyerek tüm postlarınızı entegre edebileceksiniz.

31

İmport seçeneğini seçtikten sonra karşınıza bir kaç seçenek çıkacaktır. Biz wordpress sitemizi entegre etmek istediğimiz için wordpress seceneğini seçelim.

32

 

Yine karşınıza çıkan wordpress plugin’i yüklememiz için install diyelim ve aktifleştirelim.

33

ve artık işleminizin tamamlanmasına saniyeler kaldı. Yükledikten sonra önce dosyayı seçmenizi ve daha sonra da upload file and import seçeneğini seçebilirsiniz. Artık bekleyin ve

have done

yazısını gördüğünüzde herşey tamamdır. Tüm postlarınız artık azure’daki wordpress sitenizde. Güle güle kullanın.

 

 


Sümeyra Akbıyık

hakkımdaki her şeyi bu blogda bulabilirsin. Haydi sende bir göz gezdirmeye ne dersin?

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir